LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA

1
70

Lavabolar, tıkanıklığın en fazla yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkandığında lavabo açıcı kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Çünkü lavaboya döktüğünüz kimyasallar contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır. Firmamız robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri

 • Lavabolara dökülen yemek yağları tıkanıklığa neden olur
 • Demlenmiş çay artıkları lavaboyu tıkayabilir
 • Binanın tesisatları yeni döşenirken lavabo giderlerine harç ve moloz düşerse boruyu tıkayabilir
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinin daralması, tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, lavaboda yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tıkanıklık açmak için evinizde deneyebileceğiniz sınırlı sayıda lavabo açma teknikleri bulunmaktadır. Çoğunlukla tıkanıklığın yakın mesafelerinde aşağıda yazdığımız yöntemler etkili olabilmektedir. Sorunsuz ve masrafsız bir şekilde lavabo açma hizmeti için bizden yardım isteyebilirsiniz.

Lavabo açma pompası kullanarak basınç uygulayarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.
Lavabo giderine bağlı olan hortumu çıkartıp sivri bir alet kullanarak, kısa mesafe tıkanıklarını açabilirsiniz.
Tazyikli hortum kullanarak ufak çaplı basit tıkanıklıkları açabilirsiniz.

 1. Pompa Kullanımı: Lavaboya pompa ile basınç uygulamak, tıkanıklığın açılmasına yardımcı olabilir.
 2. Delik Temizleme: Lavabonun üst kısmındaki delikleri temizlemek için bir şiş veya benzeri bir madde kullanabilirsiniz.
 3. Boru Sökme: Lavabo altındaki bağlantı borularını sökerek, tıkanıklığa neden olan maddeleri temizlemek mümkündür.
 4. Kimyasal Kullanımı: Lavabo açıcı kimyasal kullanımı, yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Ancak uzun vadede borulara zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Lavabo Tıkanıklıkları 

Lavabo tıkanıklıkları, yaşam alanlarında sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu tür tıkanıklıkların başlıca nedenleri arasında suda erime özelliği olmayan maddelerin lavaboya gönderilmesi, saç ve sakal gibi maddelerin gidere karışması bulunmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşıldığında, bazı lavabo açma işlemleri bireyler tarafından uygulanabilir. Ancak çoğu durumda, profesyonel destek almak daha etkili ve kalıcı bir çözüm sağlar.

Lavabo Tıkanıklıklarında Kimyasal Kullanımı:

Lavabo açıcı kimyasalların kullanımı, tıkanıklığı hızlı bir şekilde çözebilir; ancak uzun vadede borulara zarar verebilir. Bu nedenle, uzmanlar kimyasal kullanımını önermemektedir. Firmamız, kimyasal kullanımı yerine modern teknoloji ile tıkanıklık açma işlemlerini gerçekleştirir.

Profesyonel Tıkanıklık Açma İşlemleri:

 1. Keşif: Sorunun kaynağını belirlemek için keşif yapılır, sorunun kaynağı tespit edilir.
 2. Kameralı İnceleme: Lavabo gider hattına kamera gönderilerek sorunun hangi noktadan kaynaklandığı belirlenir.
 3. Robot Cihaz Kullanımı: Problem noktasına robot cihaz gönderilerek tıkanıklık açılır.
 4. Kalıcı Çözüm: Sorunun tekrar yaşanmaması adına müşterilere destek sağlanır.

Firmamız, modern cihazlar ve uzman kadrosuyla lavabo tıkanıklıklarını en etkili ve kalıcı şekilde çözmektedir. Profesyonel destek alarak sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Kırmadan Robotla Mutfak Tıkanıklığı Açma

Lavaboların tıkanmasını önlemek için dikkatli kullanım gerekir. Mutfak giderlerinin tıkanmasına neden olan döktüğümüz yemek yağlarıdır. Yemek yağları zamanla boru içerisine yapışarak borunun akışkanlığını engellemektedir. Boru genişliği daraldığı zaman ise tıkanıklık oluşur ve mutfaktan su geri gelmeye başlar.

Tıkalı olan mutfak giderlerine, kamera ve robotlu sistemler ile müdahale gerçekleştirerek tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırırız. Ustalarımız kamerayla görüntüleme sonucunda boru içerisinde tıkanmaya sebep olan kalıntı veya madde varsa sizlere gösterir ve sorunlara göre çözümler üretilir.

Kameralı Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan sıvılar veya lavabo açıcı pompalarla saatlerce uğraşarak tıkanıklığı açmaya çalışmak eskide kaldı. Yeni nesil lavabo açma yöntemlerinden birisi olan kameralı sistemler, tıkalı olan hattın içerisini görmemize imkan sunar. Lavabo borusunu kamerayla görüntülemek bize ne gibi fayda sağlayabilir ki? diye merak ettiyseniz cevaplayalım.

Tıkanıklığın oluşması kullanım hatasından olsa bile, bazı durumlarda yapılan işçilik hataları da lavabo tıkanıklığına neden olabilmektedir. Boru içerisi kamerayla görüntülendikten sonra eğimsizlik, boru çapı daralması, inşaat çöküntüsü veya diğer sorunlar var ise ustalarımız tarafından sizlere gösterilir ve kalıcı çözümler için yapılması gereken işlemler size sunulur.

Lavabo Açıcı Kullanılmalı Mı?

Lavabo gideri tıkandığında hepimizin aklına ilk gelecek yöntem lavabo açıcı kullanmaktır. Fiyatının ucuz olması ve tıkanıklığı açması nedeniyle tercih edilir olmuştur. Lavabo açıcıların tıkanıklığı açmadığını söylemek yanlış olur. Borunun yakınlarında biriken atıklar lavabo açıcının içerisinde bulunan asit sayesinde eritilerek açılabilir.

Lavabo açıcının zararları ise saymakla bitmez. Borunun içerisinde kalıp haline gelerek boruyu tekrar tıkayabilir, boruların contalarını eriterek su sızmasına neden olur, boruların dayanıklılığını etkiler kırılıp çatlamasına kolaylaştırır. Bu nedenle lavabo açıcı kullanmak son derece yanlış olur, beraberinde birçok masraf çıkabilmektedir.

Kimyasallar lavabonun borusuna zarar verir mi?

Kalitesiz lavabo açıcıların kullanılması lavabonuzda leke kalmasına neden olabilir. Kimyasal sıvıların kullanılması boruları olumsuz etkiler ve bu nedenden ötürü tesisatın ömrü kısalır. Kimyasal lavabo açıcılar, asit içerdiğinden dolayı boruyu eriterek kırılmasını ve çatlaklık oluşmasını kolaylaştırır. Kimyasal sıvılar asit içerdiği için borunun conta aralarının açılmasına ve su sızıntılarına neden olur.

0 0 oylar
Oylama
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Davut Albayrak
Davut Albayrak
4 ay önce

Lavabomuzdaki tıkanıklığı çözdüler teşekkürler.