TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

1
74

Tuvalet tıkanıklığı açıldıktan sonra kameralı sistemler ile ustalarımız borunun içini görüntüler ve tıkanıklığın sebebini sizlere gösterir. Kırmadan tuvalet açma işlemi son derece uygun fiyatlı ve maliyetsiz yapılan bir işlemdir. Firmamız son teknoloji robot ve kamera sistemleri kullanarak sizi tuvalet tıkanıklığından zahmetsizce kurtarır.

Kırmadan Robotla Tuvalet Açma

Tuvalet giderleri, pimaş boruların eğimsiz olmasından dolayı tıkanır, tuvalet açma için lavabo açıcı kimyasallar kullanmak veya internette yayınlanan tuvalet nasıl açılır videoları ile zaman kaybetmeyin.

Firmamızın çözüm sağladığı robotlu sistemler ile tuvalet borularının içerisinde biriken atıklar parçalanarak kanalizasyona doğru tahliye edilir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi sırasında kullandığımız robot makine tesisata hiçbir zarar vermemektedir. Tamamen güvenli ve etkili çözüm için robotlu tuvalet açma hizmeti ilk tercihiniz olmalıdır.

Tıkanıklık Açtığımız Tuvalet Türleri

 • Yer taşı alaturka tuvalet
 • Klozet alafranga tuvalet
 • Pisuvar tuvalet

Türkiye’de en çok kullanılan tuvalet türleri bunlardır. En çok kullanılan tuvalet türlerine göre farklı tuvalet tıkanıklığı açma teknikleri uygulamaktayız.

Tuvalet Tıkalı Ne Yapmalı?

Tuvaletinizde taşma varsa öncelikle kullanımı durdurun ve tuvalete herhangi bir şey atmayın. Yaklaşık olarak 5 dakika bekleyin. Bekleme sonrasında tuvalete dökülen suda azalma olmuyorsa kesinlikle kimyasal kullanmayın çünkü su üzerine dökülen kimyasal üstünüze sıçrayabilir. Kimyasaldan sonra ikinci yöntem olarak sivri çubuk yardımıyla tuvalet deliğine baskı uygulayın. Yakınlarda meydana gelen küçük çaplı tıkanıklıklar çubuk yardımı ve kimyasal ile açılabilir ancak borunun ilerisinde meydana gelen tıkanıklıklar için robotla tıkanıklık açma işlemi uygulanmalıdır.

Tufan Tesisat, robotlu ve kameralı tuvalet açan firma olarak İstanbul’un her bölgesine hizmet sağlamaktadır. Tıkalı olan tuvaletlerinize 30 dakikada servis göndermekteyiz. Tuvalet açtırmak için öncelikle bizi arayın ve adınıza servis kaydı oluşturalım, ardından ekiplerimiz adresinize gelerek sizi büyük bir sorun haline gelen tuvalet tıkanıklığından kurtarsın.

Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklıkları İle Başa Çıkma Rehberi

Yaşam alanlarında karşılaşılan en rahatsız edici tıkanıklık sorunlarından biri tuvaletlerde ve lavabolarda yaşananlardır. Bu sorunlar kullanıcının günlük yaşamını etkileyebilir ve aynı zamanda çeşitli sağlık risklerine yol açabilir. İşte bu tür tıkanıklıklarla başa çıkabilmek için bazı pratik çözümler ve profesyonel hizmetler:

Tuvalet Tıkanıklığına İlk Müdahale:

 1. Elle Müdahale: Eldiven kullanarak, tuvaletin tıkanıklık yaptığı bölgeye elle müdahale edebilirsiniz. Ancak bu yöntem hijyenik olmayabilir, bu yüzden dikkatli olunmalıdır.
 2. Pompa Kullanımı: Tuvalet tıkanıklığına karşı evde kullanabileceğiniz bir diğer araç pompadır. Pompa kullanarak basınç oluşturarak tıkanıklığın açılmasını sağlayabilirsiniz.
 3. Sıcak Su: Bir kova sıcak suyu tuvalet içine dökmek, bazı basit tıkanıklıkları çözebilir. Ancak, bu yöntem kalıcı bir çözüm değildir.
 4. Doğal Çözümler: Karbonat, sirke veya limon suyu gibi doğal ürünleri kullanarak tuvaletinizi açmaya çalışabilirsiniz. Ancak bu yöntemler etkili olmayabilir.

Profesyonel Tuvalet Açma Hizmetleri:

 1. Keşif: tıkanıklığın kaynağını belirlemek için keşif yapar.
 2. Kameralı İnceleme: Tuvalet gider hattına kamera göndererek sorunun kaynağını tespit ederler.
 3. Robotlu Gider Açma: Robot cihazlar kullanılarak tıkanıklığın yerine müdahale edilir ve sorun çözülür.
 4. Kalıcı Çözüm: Sorunun nedenine göre kalıcı çözümler önerilir ve uygulanır.

Lavabo Tıkanıklığına Karşı Öneriler:

 1. Pompa Kullanımı: Lavabo tıkanıklığına basit bir çözüm olarak pompa kullanabilirsiniz.
 2. Doğal Çözücüler: Karbonat, sirke ve sıcak su karışımı ile lavabo tıkanıklıklarını çözebilirsiniz.
 3. Boru Temizleme: Lavabo altındaki bağlantı borularını sökerek tıkanıklığa neden olan maddeleri temizleyebilirsiniz.

Profesyonel Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmetleri:

 1. Keşif ve İnceleme: Sorunun kaynağını belirlemek adına keşif ve kameralı inceleme yapılır.
 2. Uzman Müdahale: Sorunun tespit edilen yerine profesyonel ekipler müdahale eder.
 3. Gelişmiş Çözümler: Robotlu gider açma ve benzeri gelişmiş teknolojiler kullanılarak tıkanıklık giderilir.
 4. Önleyici Öneriler: Sorunun tekrarlanmaması için önleyici önerilerde bulunulur.

Profesyonel tıkanıklık açma hizmetleri, hijyenik ve etkili bir çözüm sağlar. Firmamız, tuvalet ve lavabo tıkanıklıkları konusunda uzman ekipler ve modern teknoloji ile hizmet vermektedir.

Tuvalet Tıkanıklığının Nedenleri

 • Kağıt, peçete ve ıslak mendillerin tuvalete atılması
 • Katı cisimlerin tuvalet giderine düşürülmesi
 • Tuvalet inşaat halindeyken dökülen harç, moloz ve inşaat atıkları
 • Tuvalet gideri eğiminin yetersiz olması
 • Suda erimeyen maddelerin gidere atılması

Tuvalet Tıkanıklığını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

 • Yeni inşaat halindeyken atık su giderlerine yeterli eğim verilmeli
 • Tuvalet kağıdı ve peçete atılmamalı
 • Tuvalete suda erimeyen cisimler düşürülmemeli
 • Kedi kumu veya inşaat molozları atılmamalı

Tuvalet Dolu Su Geri Taşıyor

Tuvaletlerde taşma sorunu genellikle bina önündeki logarın tıkanmasından yada diğer dairelerdeki tıkanan boru hatlarından meydana gelebilir, böyle bir durumda öncelikle bina yöneticinize durumu bildirin. Tıkanma logardan kaynaklanan bir durumsa, tuvalet tıkanıklığı açma cihazı ile müdahale edilmesi gerekir.

Tıkanıklık alt kat komşunuzdan kaynaklanıyor ise, söz konusu tıkanıklık yaşanan dairede kameralı cihazlarla kontrolleri sağlanıp tuvalete müdahale edilmesi gerekir. Klozet, pisuvar veya yer taşı tuvalet fark etmeden bütün tıkalı giderlere müdahale etmekteyiz.

0 0 oylar
Oylama
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
İdris Egemen
İdris Egemen
6 ay önce

Tuvalet tıkandı ne yaptıysak açamadık sağolsunlar hallettiler